Котячє

Jul. 9th, 2025 09:44
kampfflieger: (Default)
[personal profile] kampfflieger
Пампух - найчемніший котик у світі. Коли він хоче їсти, він просто мовчки сідає біля мисочки і чекає коли з'явиться корм.

З точки зору кота, він навчив мене виконувати команди.
danirra: (Default)
[personal profile] danirra
Робота з ягодами та плодами — це особлива історія. Скільки поезій написано про вишні, про чорниці-афини, прозорі виногрона, про гірке та солодке у нашому житті. А скільки поезії у самому збиранні плодів, у зриванні ягід. Це чистий порятунок від згубної метушні.
Вишня-антипка (Prunus mahaleb) родить крихітні чорні плоди, схожі на серце. Ці вишеньки вельми гіркі, та й кісточка в них велика, але їх цілком можна класти до компотів разом з яблуками, порічками й іншими ягодами.
 
Як і бузина чорна, антипка фарбує біле куряче яйце в синій колір: у межах години писанка набуває глибокої синьої барви. На жовте тло антипка за пару хвилин накладається холодним зеленим відтінком. По мареновому кольору барвник пофарбує шоколадним відтінком, вишневим, насиченим бурим, темним чорним кольором, може подарувати і бурячкову барву.
Компот антипка забарвлює у приємну смачну барву.
Цікаво, що в Чернігові росте найстаріша в Україні вишня-антипка, її приблизний вік — 115-120 років. Про це я довідалася завдяки Євгену Косяненку. Щовесни дерево квітне і плодоносить. Для багатьох чернігівців ця антипка є особливою, тому щовесни її стараються обов'язково відвідати.
Пагони з цієї вишні багато років розсаджували по Чернігову. Тепер антипчині деревцята можна побачити в різних парках міста, коло шкіл та садочків.
В дикій природі антипка зустрічається більше серед українського степу, хоча натрапити на це прекрасне запашне дерево можна у нас повсюдно, проте в меншій кількості, аніж у степу. Найімовірніше перша Ваша з ним зустріч станеться побіля залізничних колій або ж десь у балці.
Ну, а рецепт приготування барвника з плодів антипки такий:
беремо жменю плодів, додаємо 180 мл води, варимо на повільному вогні 15 хвилин. Готовий відвар проціджуємо крізь сито і додаємо галун на кінчику ножа. Ретельно перемішуємо. Барвник готовий.
Прочитати більше про вишню-антипку можна в моєму блозі на Малій Сторінці (це такий приємний читацький сайт для дітей та їхніх батьків):
А побачити, яка вона ця антипка і як я нею фарбую писанку можна в мене на ютуб-каналі "Школа писанкарства "РЯСТ": https://youtu.be/D9Bkdxq3Z90?si=D60cbDRmXT4g6x_c

kampfflieger: (Default)
[personal profile] kampfflieger
Те, що для армії надскладна задача, для бізнесюка середньої руки скучний вторнік.

ЧОРНА і ГІРКА

Jul. 6th, 2025 17:53
danirra: (Default)
[personal profile] danirra
 

🫒
Цвіте дика вишня-антипка

🫒Вітаю Вас, дорогі і близькі моєму серцю друзі!
Обіцяла Вам більше розповісти про дику вишню. Про вишню-антипку (Prunus mahaleb).
Маю щастя запропонувати Вам цікаві свідчення про це дерево, а ще свіже відео, яке вже опубліковано на моєму каналі Ірина Михалевич. Школа писанкарства "Ряст".
Отож, дика вишня. Листя як у груші, крихітні плоди, чорні і гіркі. А де ж знайти вишню-антипку? Де її побачити?
Часто зустріти вишні-антипки можна на Одещині, Полтавщині, Київщині, Хмельниччині, на Херсонщині.
🌺🌺У Чернігові росте найстаріша в Україні вишня-антипка, її приблизний вік — 115-120 років. Про це я довідалася завдяки Євгену Косяненку. Щовесни дерево квітне і плодоносить. Для багатьох чернігівців ця антипка є особливою, тому щовесни її стараються обов'язково відвідати.
Пагони з цієї вишні багато років розсаджували по Чернігову. Тепер деревця від "антипки-мами" можна побачити і в інших парках міста, на території шкіл та садочків.
Еколог Юрій Капенко, коли давав коментар журналістові https://24tv.ua, розповів: "Вона їстівна, але смак її не дуже привабливий. Смак вишні-антипки більше має принаду для птахів. Птахи її їдять і відповідно розносять з послідом кісточки".
Цікавими є свідчення Олени Мартинюк. Пані Олена говорить, що в дитинстві збирала плоди антипки з бабусею. Плоди складали у пляшку, засипали цукром, а коли перебродить, вживали, щоб не болів живіт. Це було на Красилівщині в Хмельницькій області. Зараз ті дерева вирубані, землю роздали дачникам.
Є також свідчення, що на Хмельниччині, в селі Гораївка, на схилі Дністра і досі росте один величезний кущ.
Цікаво, ща на півночі Миколаївщини (Первомайський район), антипка росте в лісосмугах, і там її називають чЕрех. Це мені стало відомо з розповіді Раїси Дорошенко-Солонар.
Олена Понаріна ділиться дитячими спогадами і розповідає, що діти в місті Брянка, Луганщина, чавили з плодів антипки сік, робили чорнила, писали гілочками, "готували" їжу... Росли антипки в місті, серед п'ятиповерхівок.
🪺В Умані вишня-антипка росте по лісосмугах, там її насаджували Зелені господарства.
Олена Горобченко так розповідає: збираємо насіння, використовуємо сіянці як підщепу. У цьому році плодів багато, маємо кілька зграйок костогризів, що ласуюють кісточками.
5 років тому серед сіянців з'явився альбінос, ми його відібрали, тепер росте дерево, а на ньому одна гілка завжди варієгатна і плоди на ній коли зелені - білого кольору.
Цікаво, що на Прикарпатті поширеними є не вишні-антипки, а дикі черешні. Чим відрізняються? В антипки листя дуже схоже на грушеве, а в дикої черешні листя крупне, зовсім як у культурних сортів черешень. Стовбур дика черешня має міцний, широкий, саме дерево чимале, високе, а тільки плоди крихітні, чорні і гіркі на смак. Бачила таке дерево на відео, що мені люб'язно надіслала Наталія Склярова.
🌸🌸Навкруги Кам'янця-Подільського багато самосійних простих вишень, вони мають гіркуватий присмак, тому дітьми їли їх трохи, руки і одяг іноді показував, що смакували. Це так пані Тетяна розповідає. Хтось із ними цілими і пиріжки пік у печі... але то були пиріжки з кісточками. Уже кілька років той регіон з пониженням ґрунтових вод, мала кількість опадів і багато сухостою в посадках ...
🌸🌸На Київщині вишня-антипка зустрічається на півдні області,Тетіївський район, часто - обабіч залізничних колій, в інших місцях рідко. Це свідчення Валентина Касянчука.
Анастасія Данильченко стверджує, що в лісі, край столиці, ростуть такі дикі вишні. І біля її будинку старе дерево є, на ньому саме маленькі і гіркі ягоди.
Найцікавіше, каже пані Анастасія, що в лісі ці дерева настільки високі й дужі, що ми довго не могли розгледіти плоди і листя, тільки за гілками, що впали, змогли зрозуміти, що це антипка.
Олена Іщенко бачила дику вишню в сосновиму лісі в Биківні. Наталія Гальченко зустрічала дерево у Бортничах.
🌸🌸На Січеславщині вишня-антипка росте у штучних соснових насадженнях на пісках, по берегах річок, по схилах біля штучних насаджень, говорить Ірина Іванько.
Можна припустити, що здебільшого так є по всій Україні. Адже соснові бори в 50-60 роках висаджували багато де. У Кропивницькому теж, до прикладу. Про це мені розповіла моя подруга Оксана Корнієнко, мешканка Кропивницького. Там антипка зростає в урочищі “Салганні піски”, це свідчення Світлани Буріки.
🌸🌸На Херсонщині (селище Горностаївка) досить часто можна антипку побачити в лісосмугах навколо Каховського водосховища, котрі були висаджені в 1950-56рр. Стверджує Олена Ташкінова. Це велетенські кущі. Найбільше їх у балках Вербова, Широка, Каїрка.
На Черкащині, каже пані Людмила, є село Вільхівчик, це поряд із Корсунь-Шевченківським. Там залишився сосновий ліс, його посадили 50 років тому. Ось у цьому лісі теж росте антипка.
🌸🌸На Полтавщині, як говорить Юлія Клімова, антипка росте у лісках, на дачах, за містом, у селах коло міста.
В Лозовій, що на Харківщині, у місті є алея з антипок. Дерева вже дуже високі. Так розповіла Галина Лиман. А в Запоріжжі вишня-антипка росте на центральному сквері міста й на гранітному березі річки. Це з розповіді Lika Eismont.
🌸🌸Одеса. Навколо міста у степах кругом можна зустріти вишню-антипку. Яна Веселуха розповідає, що її приваблює листя антипки. Це неймовірний аромат мигдалю з ваніллю.
До уваги тих, хто полюбляє різні чаї і сам ферментує. З листя антипки виходить, ну, дуже смачний, ароматний і корисний чай.
У процесі ферментації з'являється потужний аромат мигдалю і ванілі з нотою вишні. Коли проходять всі етапи виготовлення чаю, коли він відстоїться, на виході ми маємо ексклюзивний напій. Спробуйте зробити - не пожалкуєте, радить пані Яна.


Стигла вишня-антипка. 6 липня 2025 року, Олександрія
А мені залишається додати рецепт приготування барвника для писанок.
Беремо жменю плодів, додаємо 180 мл води, варимо на повільному вогні 15 хвилин. Як відвар постоїть 10 хвилин, проціджуємо крізь сито і додаємо галун на кінчику ножа. Ретельно перемішуємо. Оце барвник готовий.
Я сердечно дякую адміністраторам групи “Рослинний світ України”. Раджу долучатися до групи всім, хто цікавиться дикими рослинами https://www.facebook.com/groups/roslynnyy.svit.ukrayiny.
Також дуже вдячна всім, хто відгукнувся на моє питання про антипку. Мало знати, як виглядає рослина, цінно розуміти, де саме можна її побачити.
Друзі, запрошую Вас до перегляду мого свіжого відео про фарбування писанок плодами вишні-антипки. Посилання на відео - в першому коментарі.
Щиро дякую Вам за підтримку та тепло спілкування! Разом до перемоги!

treumer: (pic#11833846)
[personal profile] treumer
Cover

Год: 2022
Жанр: Darkwave, Dark Folk, Balkan Folk
Страна: Македония
Аудиокодек: MP3
Битрейт аудио: 320 kbps

https://youtu.be/5kAIejwDzPQ?si=xPOGDA_FxnWfJcmk
https://youtu.be/eTSwJIo-8Cs?si=r_S9TP71XOMF2v1a

Известнейшая югославская и македонская dark folk/cold wave группа играющая с ранних 1980-х меланхоличную и эмоциональную музыку с глубоким мужским вокалом. В течении их многолетней карьеры и благодаря постоянной смене составов музыка группы менялась от dark wave и классического готик-рока до интерпретаций традиционных песен и совместных работ с хором византийской музыки.
Одна из лучших групп балканской темной сцены, рекомендую.

Треклист:
1. Галеб
2. A Day Is Coming
3. Лузна (Scar)
4. Униније
5. Messengers of the Downfall (Гласници на падот)
6. 1903
7. Изгорен од ова сонце
8. Вечна празнина
9. Изрод
10. Небесна тишина

Pixeldrain
FilesFm
danirra: (Default)
[personal profile] danirra


Вітання, у цьому дописі зібрано кілька оповідок на одну тему 

26 червня 2025 року на сухих луках, де бідний піщаний ґрунт, побачила заростки батогів звичайних, а серед них, аж при землі, вгледіла конюшину польову, котики.
Про цю рослину часто розповідає фітотерапевт Наталя Земна. Цікаво було почути, що ця рослина з манюніми волохатими квітами помічна від багатьох недуг. Наталя Петрівна пригадує, що мама готувала їм, дітям, лікувальний чай із котиків від застуди та кашлю, бо не знали тоді (кінець 40-их - початок 50-их) сільські люди хімічних препаратів — покладатися могли лише на цілющі трави. Якщо виникало запалення в кишківнику, боліло в животі, різало, були проноси, то теж давали такий чай. Цінували конюшину польову і за її болезаспокійливу дію: прикладали компрес до болючого місця і біль швидко проходив. Помічна вона також при алергіях.
Вперше я побачила цю пухнасту рослинку 2024 року. То були інші луки, і там вона теж ховалася поміж злаками і батіжками.
Одна справа бачити рослину на фото чи відео — геть інше враження викликає жива природа. Аж не віриться, що з тугої землі могли вирости такі повітряні м'якенькі квіти. У нас на них кажуть “котячі лапки”, “котики”, в деяких країнах цю рослину називають “кролячі лапки”. Побачити цю красу непросто, адже рослина низенька, до 25 см, ховається вона між високими сусідами і барви спокійної — сіро-зеленавої з ніжно-рожевим туманом.
Як і у всіх видів конюшини роду Trifolium, у котиків трійчасте листя, проте вузеньке, його майже невидно, особливо, коли стебла зібрано в оберемок.
Конюшину польову (Trifolium arvense) люблять додавати до сухих букетів. А ще рослина відома високим вмістом дубильних речовин. Саме тому я і спробувала пофарбувати нею біле куряче яйце. Коли я випробовую рослину вперше, то обов'язково беру біле яйце. Буває, що жовта барва (а чимало трав фарбують саме так) притлумлена, буває, що тиха і густа, буває жовта барва гарячою, а трапляється яскрава, аж лимонна. У таку лимонну барву непоказні котики і фарбують. Схожий відтінок дає цвіт бузини чорної і березові сережки. Тривалість фарбування цими рослинами — 15 хвилин. Котики ж неквапливі: лимонної барви треба чекати годину.
До всіх рослинних відварів жовтого напрямку потрібно додавати протраву — алюмокалієвий галун. Цього вимагає спосіб холодного фарбування, а в такий спосіб створюються усі писанки, окрім травлених та карбованих.
_________________

ДИКІ ТРАВИ і ЛИМОННА барва
Конюшина польова (Trifolium arvense) вміє фарбувати біле куряче яйце в лимонну барву. Про це не написано в жодній книзі.
Аж не віриться, що з тугої землі могли вирости такі повітряні м'якенькі квіти. А ще не віриться, що традиційна українська писанка вміє бути настільки природньою, яскравою, осяйною.
У нас цього пухнастика називають “котячі лапки” або “котики”, в деяких країнах цю рослину називають ще “кролячі лапки”. Цікаві ж які назви!
А побачити цю красу за бажання можна на сухих луках літом, з кінця червня, хоч це і непросто, адже рослина низенька, до 25 см, ховається вона між високими сусідами і барви спокійної — сіро-зеленавої з ніжно-рожевим туманом.
Як і у всіх видів конюшини роду Trifolium, у котиків трійчасте листя, проте вузеньке, його майже не видно, особливо, коли стебла зібрано в оберемок.
На фото писанка, фарбована конюшиною польовою (свіжою травою) та сушеними корінцями марени красильної.
Відшукувала конюшину польову на луках, фотографувала, писала і фарбувала рослинами дослідниця натуральних барвників Ірина Михалевич, місто Олександрія, Кропивниччина, степова Україна Правобережжя.
_________________
Вітаю Вас, друзі, у Школі писанкарства "РЯСТ". Ми продовжуємо досліджувати силу диких рослин у справі фарбування писанок.
І цього разу поговоримо про тендітну крихітку - конюшину польову (Trifolium arvense).
Рослина любить сухі луки, де бідний піщаний ґрунт. Побачила я заростки батогів звичайних, а серед них, аж при землі, вгледіла конюшину польову, котики.
Вперше я побачила цю пухнасту рослинку 2024 року. Вона ховається поміж злаками і батогами звичайними. Це вельми лікувальна, широкого спектру дії, рослина, а ще ж вона вміє фарбувати писанки.
Як і у всіх видів конюшини роду Trifolium, у котиків трійчасте листя, проте вузеньке, його майже невидно, особливо, коли стебла зібрано в оберемок.
Конюшину польову (Trifolium arvense) люблять додавати до сухих букетів. А ще рослина відома високим вмістом дубильних речовин. Саме тому я і спробувала пофарбувати нею біле куряче яйце. Коли я випробовую рослину вперше, то обов'язково беру біле яйце. Буває, що жовта барва (а чимало трав фарбують саме так) притлумлена, буває, що тиха і густа, буває жовта барва гарячою, а трапляється яскрава, аж лимонна. У таку лимонну барву непоказні котики і фарбують. Схожий відтінок дає цвіт бузини чорної і березові сережки. Тривалість фарбування цими рослинами — 15 хвилин. Котики ж неквапливі: лимонної барви треба чекати годину.
До всіх рослинних відварів жовтого напрямку потрібно додавати протраву — алюмокалієвий галун. Цього вимагає спосіб холодного фарбування, а в такий спосіб створюються усі писанки, окрім травлених та карбованих.
*до речі, пахне відвар із котиків вельми смачно, комусь нагадує запах каші, а комусь - компоту

На фото: писанка, фарбована свіжою травою конюшини польової та корінцями марени. 27 червня 2025 року


Порівнюємо жовті барви, які вміють дарувати рослини. Крашанка фарбована свіжою конюшиною польовою, писанка - свіжими гілочками солодкої яблуні

Profile

ahotora: база (Default)
ahotora

August 2024

M T W T F S S
   1 234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 12th, 2025 10:47
Powered by Dreamwidth Studios